mediator.co.il

קורס גישור המדריך המלא 2019

מאמר נכתב על ידי מוסכם מרכז גישור בפריסה ארצית


קורס גישור

אהרון הכהן היה ידוע לא רק כאחיו של משה אלא גם כמגשר הוותיק והטוב ביותר במסורת היהודית וראה לנגד עיניו את ביטחונה, חוסנה של החברה ושמירה על היחסים התקינים של היחידים שבה. הליך הגישור כיום אינו שונה ומושתת על אותו העיקרון, כאשר הוא בא לפתור סכסוכים ולהגיע להסכמות בין הצדדים השונים.

במאמר זה נסקור את קורס הגישור אשר הופך לנפוץ ופופלארי מאוד בקרב הסטודנטים בישראל, נבין מדוע כדאי לכם ללמוד אותו, מה הם נושאי הלימוד המרתקים אליהם תחשפו, היכן תוכלו ללמוד בישראל וכמובן השאלה החשובה מכל – במה תעסקו בסיום הלימודים, אז בואו נתחיל.

 
מדוע כדאי לכם ללמוד קורס גישור?

הלימודים בקורס גישור מעניקים לכם הכשרה מקצועית ומקיפה וכן כלים פרודוקטיביים ושימושיים להתנהלות חכמה, זהירה ומוצלחת בתחומי החיים השונים.
קורס הגישור יכול לשמש עבורכם כדרך למקצוע עיקרי או כלימודי העשרה חשובים. מדובר בלימודים מרתקים אשר משלבים בין הקנייה של ידע עיוני למגוון של התנסויות יישומיות ומעשיות. מלבד הידע המרתק והכלים החשובים אותם תקבלו במהלך הקורס, תוכלו בסיומו לנסות להשתלב בשוק התעסוקה כמגשרים, עבודה מעניינת מאוד, תמיד מאתגרת ומספקת כאשר הנכם מצליחים ליישב סכסוכים בין שני צדדים במחלוקת.
על נושא התעסוקה אפשר לציין את הקורס של יחד המרכז להכשרת מגשרים ככזה ששם דגש גדול על נושא הלימוד והפרקטיקה - ואפשרות להשתלבות בקבוצה לאחר סיום הקורס.
 
תוכנית הלימודים

במסגרת קורס גישור, הסטודנטים נחשפים למגוון רחב של נושאי לימוד כמו תהליך הגישור, טכניקות שכנוע, סוגי קונפליקטים, טכניקות הרגעה, אתיקה, הבדל בין עמדות לדעות, תפקידו של המגשר ביישוב סכסוכים, גישור מוגבל בזמן, חמשת שלבי הגישור, הסכמי פשרה, גישור רב-משתתפים, גישור פלילי, גישור עסקי, ניהול משא ומתן ועוד. במהלך הלימודים לוקחים הסטודנטים גם חלק בסימולציות שונות ושיחות אשר מדמות מקרים וסיטואציות מהחיים האמיתיים ובכך לא רק לומדים חומר עיוני חשוב אלא גם מרגלים בצורה מעשית את אשר למדו בקורס.
 

קהל היעד עבור קורס גישור

קורס גישור מיועד עבור כל מי שברצונו להיות מגשר מקצועי וכן אנשים אשר רוצים לייצג לקוחות בגישור כמו עורכי-דין, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, יועצים חינוכיים ועוד.הקורס מתאים לכל אדם אשר הינו בעל יכולות תקשורתיות טובות ואשר מסוגל לראות מימדים שונים ורבים בכל סיטואציה, יש לו רצון וכישרון להשכין שלום בין הצדדים ולהביא לפתרונם של סכסוכים.
 

תנאי הקבלה לקורס

בכדי להתקבל ללימודי קורס גישור, על המועמד להציג 12 שנות לימוד בבית הספר. אין כל חובה להיות בעל השכלה משפטית או בעל תואר ראשון, אך לעיתים נדרשים המועמדים לעבור בהצלחה ראיון אישי טרם קבלתם ללימודים וזאת בהתאם למוסד הלימודים הנבחר.
 
משך זמן הלימודים ועלותם

משך זמן הלימודים בקורס גישור משתנה בהתאם למוסד הלימודים הנבחר. ישנם מוסדות לימוד אשר הקורס אורך בהם כ-60 שעות אקדמיות ובמוסדות לימוד אחרים אורך הקורס כ-72 שעות לימוד. הלימודים משלבים לימודים עיוניים וכן סימולציות מעשיות לתרגול החומר הנלמד, בנוסף ישנם מוסדות לימוד אשר בנוסף לשעות הלימוד העיוניות מציעות ומעבירות גם צפיות מודרכות הנערכות בבתי-משפט או מרכזי גישור והינן בנות כ-8 שעות צפייה במצטבר. עלות הלימודים גם היא כמובן משתנה בין מוסדות הלימוד ועל-כן נעה בממוצע בין 6,000-2,500 ש"ח בהתאם למשך זמן הקורס, מסלול הלימודים הנבחר ומוסד הלימודים המעביר את הקורס.
 
לימודי המשך ואפשרויות תעסוקה

בוגרי הקורס יכולים גם להמשיך ללימודי המשך וללמוד גם לימודי בוררות, אשר הינו דומה מאוד לגישור אך מושתת על נהלים מעט שונים.
בוגרים אשר אינם מעוניינים להמשיך ללימודים נוספים יכולים לנסות ולהשתלב השוק התעסוקה בישראל כמגשרים. לצורך כך, יצטרכו לעבור שנת התמחות כמגשרים ולהגיש בקשה אל משרד המשפטים בכדי לקבל רישיון לעבודה כמגשר בפועל. לאחר קבלת הרישיון ניתן לעסוק בתחום כמגשרים עצמאיים, שכירים או כמגשרים מטעם משרד המשפטים.

 
מוסדות הלימוד בהם ניתן ללמוד קורס גישור

ישנם מוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ אשר מאפשרים לימודים לקורס גישור, להלן חלק ממוסדות לימוד אלו:

  • יחד המרכז להכשרת מגשרים - נוסד על ידי ד"ר דוד סילורה ממקימי התחום בישראל. קורס גישור ארוך ומקיף - קורסים ארוכים עם דגש גדול על פרקטיקה ועבודה בתחום לאחר ההכשרה.

  • המרכז האוניברסיטאי ליישוב סכסוכים וגישור ע"ש אוונס – משך  קורס הינו כ-60 שעות אקדמיות אשר מועברים ב-10 מפגשים ובמתכונת של פעם בשבוע בשעות אחה"צ, כל מפגש עורך כ-4.5 שעות.
  • גישורים אי.די.אר – ביה"ס משלב קורס גישור בהרצאות אקדמיות והנחיה מקצועית וזאת בקבוצות קטנות. הקורס הינו כ-60 שעות אקדמיות ובנוסף אליהן ישנן 8 שעות של צפייה מודרכת בבתי-משפט או מרכז גישור.
  • גומא – אחד המוסדות הראשונים בישראל להכשרת מגשרים אשר הוקם בשנת 1997, הקורסים מועברים במרכזי לימוד של גומא ברחבי הארץ ביניהם בתל אביב, ירושלים, חיפה, הרצליה ועוד.
  • מכון לנדר – אורך הקורס הינו כ-72 שעות, הלימודים מועברים בקבוצות קטנות וכן תוך שימוש בסימולציות גישור מונחות.
  • מרכז גבים – מרכז ללימודי גישור אשר פועל משנת 1996 והינו מוכר כאחד הגופים המרכזיים ביותר בתחום הגישור.
מוסדות לימוד נוספים בהם תוכלו ללמוד לקורס גישור הינם המכללה למנהל, מכללת אורנים, הקריה האקדמית אונו ועוד.
 
 
מה אומרים הבוגרים?

בוגרים רבים של הקורס ממוסדות הלימוד השונים יודעים להעריך את הידע העיוני והמקצועי אותו רכשו ולהלן מספר דברים אשר היה להם להגיד על קורס גישור:
"הקורס היה מעניין והסימולציות נהדרות, בהחלט הרחיב את אופקיי ועזר לי להתמודד עם סיטואציות לא פשוטות בחיים הדינאמיים של ימינו." (נטע ממן, ב"ש – בוגרת מכללת ספיר).
"אני מרגישה שקורס הגישור תרם המון ליכולות שלי בניהול מו"מ בקונפליקטים ושחל שיפור במיומנויות יישוב סכסוכים." (אורית מרציאנו, ב"ש – בוגרת מכללת ספיר).
"אהבתי את הגישה של הגישור כשפה ומקווה להנחיל אותה הלאה." (בוגרת קבוצת גבים).
"הקורס הוסיף ממד ואופטימיות לגבי הטבע האנושי." (בוגרת קבוצת גבים).

 23/03/2015    המאמר עודכן בתאריך 17/04/2019    mediator.co.il
פורום גישור

לפניך בעלי מקצוע מומלצים בתחום קורס גישור

מוסכם מרכז גישור בפריסה ארצית
מוסכם - מרכז גישור ארצי מורכב ממגשרים רבים המתמחים בסוגי גישור שונים ונותנת שירות בכל רחבי הארץ. חזון המרכז הוא להנגיש את שירותי הגישור לכלל האנשים ולאפשר שימוש בהליכי גישור טרם הגעה לבית המשפט. בבעלות הקבוצה מספר גופים מובילים בתחום הגישור. ביניהם:..

10 סניפים ברחבי הארץ תל אביב


חייג: 072-3316000
מוסכם מרכז גישור בפריסה ארצית
לרשימת כל בעלי המקצוע בתחום קורס גישור

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mediator.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת מגשרים - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 mediator.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מגשרים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המגשרים
רוצים להירשם לקורס גישור? דברו עם יועץ לימודים
072-3302030

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!