mediator.co.il
כניסה למנהלים

פורום גישור

מנהלי הפורום:
מאיה שפירא מגשרת
מאיה שפירא מגשרת
מאיה שפירא עורכת דין ומגשרת מומחית בתחום..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
כניסה לפורום

מנהלי הפורום

מאיה שפירא מגשרת
מאיה שפירא מגשרת

מאיה שפירא עורכת דין ומגשרת מומחית בתחום גישור גירושין. מנהלת מרכז מוסכם

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
11/03/2017 21:03
גירושין ברבנות     ו    שני שני    

שלום, בהליך גירושין ברבנות האם מותר לי להביא אשה בתור עדה לאישור הגט או שרק גבר? האם נכון שאשה פסולה לעדות בבית הדין הרבני?

11/03/2017 21:45

ערב טוב
איננו עוסקים ביעוץ לגבי הליכים משפטיים, לא בבית משפט ולא בבית הדין הרבני.
אנו עוסקים אך ורק ביישוב סכסוכים בדרך של גישור או גירושין בשיתו פעולה.
לגבי יעוץ בנושא הליכים משפטיים אתם מוזמנים לפנות לפורום מתאים.
בברכה,
אמיר זימן, מגשר ועו"ד
054-9982651

08/03/2017 18:19

אני ואשתי נשואים שנה וחצי, אין לנו רכוש משותף ואנחנו רוצים להתגרש באופן הדדי. אנחנו תרים אחרי תהליך פשוט ללא הסכמים ועורכי דין האם יש דבר כזה ? בהתחשב בנסיבות שהכל נעשה בהסכמה מוחלטת האם עדיף לפתוח תיק בבית דין רבני או בבין דין לענייני משפחה? שמעתי על גירושין בהסכמה מה זה אומר?
 

09/03/2017 09:23

שלום,
התהליך המתאים ביותר עבורכם הוא לגשת למגשר שהוא עו"ד, על מנת שיקבל מכם את כל המידע הדרוש לצורך הכנת הסכם גירושין. זו אמורה להיות פגישה קצרה, בא הוא ישאל שאלות ואתם תנו תשובות לגבי כל הנושאים שרלוונטיים להסכם כזה.
במידה וקיימות מחלקות, כמגשר הוא יסייע לכם להגיע להסכמות וכעו"ד הוא ינסח אותן בצורה משפטית.
לאחר חתימת הסכם, תאשרו אותו בבית משפט כפסק דין ותמשיכו משם לטקס הדתי בבית הדין.
זו הדרך הפשוטה, הקצרה, הזולה והטובה ביותר.
לשאלתך בנגע להליך גירושין בשיתוף פעולה, מדובר בהליך בו כל צד שוכר עו"ד על מנת שייצג אותו לצורך הגעה להסכם תוך שעורכי הדין מתחייבים לא לייצג בהליכים משפטיים אם ההליך לא יסתיים בהסכם. בנוסף לעורכי הדין, משלבים בתהליך גם אנשים מתחום הטיפול יועצי גירושין, אחד לכל צד או אחד לשניהם ובמידת הצורך יועץ ילדים שיביא את עמדתם וטובתם של הילדים ויועץ פיננסי שמציע הצעות לחלוקת רכוש לפי בקשות הצדדים וצרכיהם.
כל הצוות הוא צוות מוגבש שפועל ביחד. עורכי הדין אינם פועלים אחד כנגד השני אלא הם שותפים עם מטרה אחת להביא את הצדדים להסכם המבוסס על צרכים ורצונות להבדיל מחובות וזכויות.
הליך כזה מתאים כשיש עצימות סכסוך גבוהה ולפי מה שאתה מתאר, אין זה המצב במקרה שלכם.
אתם מוזמנים ליצור קשר לקבלת מידע נוסף.
בהצלחה
אמיר זימן, מגשר ועו"ד
054-9982651

05/03/2017 18:37
שאלה     ו    אלי אלי    

הי, אם אני מנהל הליך גישור ואני לא מבקש מהמגשר לשמור בסוד מה שאני אומר לו, האם הוא יכול לפנות לצד השני ולספר לו מה אמרתי לו?  אשמח להסבר ממי שמבין בתחום.

05/03/2017 18:48

שלום אלי.
פגישה פרטית היא סודית וחשאית. אם לא הרשית למגשר להעביר מידע שגילית בפגישה פרטית הוא לא אמור להעביר אותו.
אנחנו תמיד מסיימים פגישה פרטית בשאלה : "האם משהו ממה שעלה בפגישה הוא סודי ?" ולא מעבירים מידע שאותו צד מגדיר כסודי.
לפעמים, יש מידע שצד מבקש שישמר כסודי ואנו חושבים שגילויו נחוץ לתהליך הגישור. במקרה כזה, לא נגלה את המידע אך ננסה לשכנע את אותו צד לגלות אותו כי המידע נחוץ לתהליך.
במידה ואותו צד יעמוד בדעתו, לא נגלה את המידע ללא רשות, אולם יתכן ונבקש לסיים את הגישור מבלי להסביר מדוע.
חובת הסודיות היא בבסיסו של הליך הגישור. כל מידע הוא סודי אלא אם נאמר שהוא גלוי. 
אמיר זימן, מגשר ועו"ד
0549982651

01/03/2017 20:31
שאלה על מזונות     ו    כהן ב כהן ב    

שלום רב, זקוקה לייעוץ בנוגע למזונות, פסקו לי מזונות לילדים עד גיל 18, 1,000 ש"ח לילד. לאחר גיל 18 נכתב בפסק הדין שהאב ישלם לילדים 200 ש"ח לכל ילד ועוד 300 ש"ח לי. הבן שלי הגיע לגיל 18 אבל עדיין לומד ויתגייס רק בעוד כשנה. מה לגבי המזונות בתקופה זו?

01/03/2017 22:39

שלום ב כהן

באם פסק הדין אינו קובע דבר למקרה בו הילד דחה את הגיוס וממשיך ללמוד לאחר גיל 18, ואת סבורה כי מן הראוי שאביו ימשיך לשלם לו מזונות, את יכולה לפנות אליו ולנסות להגיע איתו להבנות בענין.
במדה ולא תצליחי, תוכלי להציע לו להגיע להליך גישור ובמידה ויסרב, תוכלי לנסות לפנות בבקשה ליישוב סכסוך אל בית המשפט או בית הדין.
במקרה כזה, שניכם תוזמנו לפגישה עם עובדים סוציאליים ביחידת הסיוע שינסו לעזור לכם להגיע להבנות או שיפנו אתכם לגישור.
דרך אגב, בהסכמי הגישור שאנחנו מכינים ביחד עם לקוחותינו במסגרת הליך הגישור, אנו מבררים מה הצרכים והרצונות  של כל אחד מהם ומנסים לראות רחוק ככל האפשר, כולל מקרים כמו שאת מתארת בשאלתך, על מנת לוודא שאי הבנות כאלו לא יקרו.

בהצלחה,
אמיר זימן, מגשר ועו"ד
0549982651

01/03/2017 20:31
שאלה על מזונות     ו    כהן ב כהן ב    

שלום רב, זקוקה לייעוץ בנוגע למזונות, פסקו לי מזונות לילדים עד גיל 18, 1,000 ש"ח לילד. לאחר גיל 18 נכתב בפסק הדין שהאב ישלם לילדים 200 ש"ח לכל ילד ועוד 300 ש"ח לי. הבן שלי הגיע לגיל 18 אבל עדיין לומד ויתגייס רק בעוד כשנה. מה לגבי המזונות בתקופה זו?

20/02/2017 11:55
הליך גישור תקוע     ו    בנצי בנצי    

בסכסוך בין אחים אחות פנתה למגשרת האח שיתף ומשתף פעולה עם המגשרת אבל האחות שיצרה קשר עם המגשרת מעכבת את התהליך היא צריכה לתת תשובה בנוגע להצעה שהציע האח אבל היא לא נותנת תשובה ומעכבת את כל התהליך שנמשך חודשים ארוכים ארוכים. המגשר טוען שהוא לא רוצה ללחוץ עליה אבל אין התקדמות והכל תקוע איך מתקדמים בכל זאת? אולי אפשר לעבור לתהליך בוררות שם בעצם הבורר קובע ולא רק מביא את הצדדים להסכמה

20/02/2017 18:28

שלום בנצי
הליך הגישור הוא הליך הסכמי ושיתופי ואם צד אחד לא משתף פעולה, לא ניתן להכריח אותו לעשות כן.
הליך בוררות הוא הליך שניתן לפתוח בו אם הצדדים הסכימו על כך מראש. אם יש הסכם בוררות בר תוקף בין הצדדים יכול צד לפעול על פי הסכם הבוררות ולהגיש תביעה לבורר או לפנות בבקשה למינוי בורר, הכל בהתאם להסכם הבוררות.
בהיעדר הסכם בוררות ובהיעדר הסכמה של הצד השני לגשת לבוררות, אין אפשרות לכפות בוררות.
מכיוון שגם אין אפשרות לכפות שיתוף פעולה בגישור, עם כל הצער שבדבר, כנראה אין מנוס מהליכים משפטיים.
לפני שמודיעים על הפסקת הגישור ופתיחה בהליכים משפטיים, אני מציע לפנות בצורה רשמית לאחות ולהודיע לה שבמידה ולא תחזור לשתף פעולה עם הליך הגישור, ינקטו הליכים משפטיים.
אתה מוזמן להתקשר כדי להתיעץ 054-9982651
בברכה
אמיר זימן, מגשר, בורר ועו"ד

12/02/2017 17:42

האם אני יכול לחייב את אשתי להגיע לגישור במידה והיא לא מעוניינת, אני פשוט חושב שזה יהיה נכון יותר להגיע לגישור במקום לבית משפט – האם יש משהו שאפשר לעשות כדי שנמנע מבית משפט? האם בתהליך של גירושין בשיתוף פעולה יש אפשרות לחייב אותה? מה עושים?

12/02/2017 19:08

שלום רתם.
הליך הגישור הוא וולונטרי. הגם שהוא ההליך המומלץ ליישוב סכסוך כשיש יחסים נמשכים בין הצדדים, במיוחד במשפחה, אין אפשרות להכריח צד להיכנס להליך גישור. אותו כלל חל גם על גירושין בשיתוף פעולה. גם זה הליך וולונטרי ולא ניתן להכריח מישהו להשתתף בו.
יחד עם זאת, עם כניסתו לתוקף של החוק להסדר התדיינויות במשפחה, נאסרה הגשת תובענה בין בני זוג והצדדים חייבים לקיים הליך של יישוב סכסוך לפני שיותר להם לנהל הליך משפטי.
צד שמעוניין ביישוב סכסוך, אך השני אינו משתף פעולה, יכול לפתוח בקשה ליישוב סכסוך - האגרה עבורה היא 100 ש"ח בלבד ואין כל צורך בעורך דין לשם כך שכן מדובר בהגשת טופס של עמוד אחד עם פרטי הצדדים, אשר מוגש ליחידת הסיוע שליד בית המשפט או בית הדין הרבני, לפי בחירת המבקש.
לאחר הגשת הבקשה, יזמינו אתכם לישיבת מהו"ת – מידע, היכרות ותיאום - המיועדת להיכרות אתכם ולהערכת צורכיכם ורצונותיכם ואת אלו של ילדיכם. בישיבה זו יסייעו לכם עובדים סוציאליים ביחידת הסיוע לבחון דרכים ושירותים שעשויים לתרום ליישוב הסכסוך בהסכמה ובדרכי שלום, ולהתמודדות עם השפעותיו ולתאם עמכם תכנית מתאימה להמשך התהליך. יוצגו בפניכם אלטרנטיבות שונות ליישוב הסכסוך לרבות ייעוץ, גישור, גירושין בשיתוף פעולה, טיפול משפחתי או זוגי, וכן ימסר מידע על השירותים הניתנים ביחידת הסיוע, בקהילה ובמגזר הפרטי.
יש לקוות שבת הזוג תבין שעדיף לילדיכם ולכם ליישב את הסכסוך בגישור ולא בבית משפט.

אתה מוזמן ליצור קשר לקבלת מידע נוסף.

אמיר זימן, מגשר ועו"ד
054-9982651

09/02/2017 10:25
חשש לפני גירושין     ו    רמי רמי    

שלום
רציתי לשאול, אני ואשתי כנראה עומדים להתגרש, זה בלתי נמנע
החשש הגדול שלי הוא מכל הנושא של משמורת משותפת. יש לי 2 ילדים הקטנה בת 4. איך אפשר להימנע ממצבים שאני קורא ושומע עליהם שלאבות נאסרת האפשרות לראות את ילדיהם או שהם רואים אותם רק בהשגחה וכו'... איך אפשר מראש להימנע ממצבים אלו
תודה

09/02/2017 12:18

שלום רמי

אתה מעלה חשש מאוד רציני. בהחלט ניתן להימנע ממצבים של ניכור הורי, הסדרי שהות לא סבירים ופגיעה בילדים ובהורים, בשל הגירושין.

הדרך לעשות זאת היא לשמור על תקשורת טובה ביניכם ולגרום לכך שתגיעו להסכמות בעצמכם במקום לתת למישהו אחר (שופט או דיין) לקבוע את גורלכם. 

מחקרים רבים מראים שלילדים לא חשוב מה גובה המזונות שצד מעביר לצד השני, לא המקום בו הוא גדל, לא גודל הדירה ואפילו לא כמות האוכל במקרר. כל אלו חשובים, אך יש דבר חשוב יותר לילדים והוא ששני ההורים שלהם יתקשרו ביניהם ובימי ההולדת או אירועים בבית ספר או בגן, שני ההורים יהיו נוכחים. מומלץ מאוד למצוא את הדרך לקיים משמורת משותפת, שוויונית עד כמה שאפשר, כתלות ביכולות ובצרכים של כל אחד מכם.

יש לכם הזדמנות לכתוב את סיפור הגירושין אותו הילדים שלכם יספרו כשיהיו גדולים. אתם יכולים לעשות זאת בדרך מהירה, קלה, זולה ועם פגיעה מינימאלית בילדים ואתם יכולים לגרום להם ולכם נזקים קשים מאוד על פני שנים.

אם תשכילו  להעמיד לנגד עיניכם את טובת הילדים, במקום לשאול מה מגיע לי או מה זכויותי ומה חובות הצד השני, ואם תנסו לברר מה כל אחד מכם צריך ומה הילדים צריכים, יש סיכוי טוב מאוד שהחשש שאתה מתאר לא יתממש.

כדאי מאוד להסתייע במגשר שהוא עו"ד על מנת שיעזור לכם למצוא את הדרך להגיע להסכמות ולקיים חיי משפחה טובים (וגם משפחה שמתגרשת היא עדיין משפחה).

אתם מוזמנים ליצור קשר.

אמיר זימן, מגשר ועו"ד
0549982651

27/01/2017 18:25
גישור גירושין     ו    יהודה יהודה    

אני ואשתי מתגרשים, האמת התחלנו גירושין ברבנות אבל ראינו שזה מסתבך ואנשים אחרים אמרו לנו שכדאי גישור... זה משנה אם התחלנו כבר בגירושין?

27/01/2017 18:45

שלום יהודה

בהתאם לחוק הסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה, שנכנס לתוקף ביולי האחרון (והיה לי הכבוד להיות שותף לחקיקתו ולהתקנת התקנות מכוחו), החל מיולי 2016 כל הליך שנפתח, בין אם בבית משפט ובין אם בבית הדין הרבני, נפתח "בבקשה ליישוב סכסוך".
בהתאם להוראות החוק, אתה ואשתך תוזמנו לישיבות ביחידות הסיוע שליד בית הדין הרבני ושם יסבירו לכם שעדיף לכם ולילדיכם להגיע להסכם גירושין בדרך של גישור ולא בהליך בבית הדין הרבני.
בהתאם, התשובה לשאלתך היא שזה ממש לא משנה שפתחתם כבר בקשה ליישוב סכסוך, ממילא יעודדו אתכם לפנות לגישור שהרי זו בעצם מטרתו של החוק.
יחידות הסיוע יפנו אתכם לרשימת מגשרים שגובשה במשרד הרווחה (אנו מופיעים ברשימה זו).
ולכן, על מנת לחסוך לכם זמן, ולאור העובדה שהחלטתם על זה בעצמכם, כדאי מאוד שתבחרו מגשר שהוא עו"ד ותתחילו איתו את התהליך.

אתם מוזמנים ליצור קשר ונשמח לסייע בידיכם להגיע להסכם המבוסס על הצרכים והרצונות של כל אחד מכם וששניכם תהיו מרוצים ממנו.

בברכה,
אמיר זימן
054-9982651

25/01/2017 10:54

שלום,
אני ובעלי החלטנו, יחסית בשיתוף, להתגרש. יש לנו שני ילדים בני 14 ו19
אין פה ריב גדול אז בית משפט וכל המלחמות לא מתאימות לנו.
שמענו כמובן על גישור גירושין וגם על גירושין בהסכמה...
מה ההבדל? איך יודעים מה מתאים לנו?
תודה

25/01/2017 15:08

יפה שלום,
גם גישור וגם גירושין בשיתוף פעולה הם הליכים הסכמיים. הליכים שמטרתם להביא את הצדדים לידי הסכם שמבוסס על הצרכים והרצונות שלהם ושל ילדיהם.
בגישור, נפגשים בני הזוג עם איש מקצוע שעוזר להם להגיע להחלטות בכל הנושאים הרלוונטיים לגירושין.
כאשר עצימות הסכסוך גבוהה מדי, יש פערי כוחות בין הצדדים, יש קושי בתקשורת או ישנן קשיים רגשיים לאחד או לשני הצדדים, מומלץ לפנות להליך גירושין בשיתוף פעולה.
בהליך זה, שוכר כל אחד מהצדדים עו"ד שייצג אותו לטובת הגעה להסכם. עורכי הדין מתחייבים לא לייצג בהליכים משפטיים, במידה והתהליך לא יסתיים בהסכם.
בנוסף לעורכי הדין, שוכרים הצדדים, במידת הצורך, יועץ/ת גירושין, אחד לשניהם או אחד לכל אחד מהצדדים, שתומך בהם רגשית.
ניתן לשלב בתהליך גם יועץ/ת לילדים שמייצג את עמדתם של הילדים ויועץ/ת פיננסי שתפקידו להציע חלוקת הרכוש, בהתאם להסכמות שהצדדים מגיעים אליהם.
העוסקים בגירושין בשיתוף פעולה צריכים לעבור הכשרה מיוחדת, הצוות פועל בשיתוף פעולה, עורכי הדין אינם מתנהלים אחד נגד השני אלא אחד ביחד עם השני, כאשר מטרתם המשותפת היא הגעה להסכם מבוסס על צרכים ורצונות הצדדים.
שני ההליכים הם הליכים קצרים וזולים מהליכים משפטיים.
לפירוט נוסף את מוזמנת לפנות אלי. 
054-9982651
אמיר זימן

29/07/2015 17:06

אני רוצה לדעת כמה זה יעלה,
אפשר לדעת בערך?

27/04/2016 12:11

צביה שלום,

התשובה לשאלתך היא שעלויות הגישור זולים משמעותית מהליכים משפטיים, שלא לדבר על כך שהליכי גישור הם קצרים יותר, בריאים יותר ונותנים מענה לצרכים ולרצונות של הצדדים ולא תלויים בהחלטה של שופט/ת בסוף התהליך.

את מוזמנת להתקשר אלינו ונשמח למסור לך הצעה תואמת את צרכיך.

בהצלחה

אמיר זימן, מגשר, עו"ד ונוטריון

16/08/2015 15:37
בעיית מעביד עובד     ו    דנה דנה    

שלום יש לי בעיה
המעביד לא מסכים לשלם לי פיצויי פיטורין האם כדאי לתבוע או ללכת לגישור?

תודה, דנה

27/04/2016 12:07

שלום דנה,

אנחנו ממליצים צמיד לנסות ליישב סכסוכים בדרכי שלום.
אם אפשר אז במו"מ ישיר ואם זה לא מצליח, להציע לגשת לגישור ורצוי אצל מגשר שעוסק בגישור במקומות עבודה (בצוות שלנו תמצאי מגשרים שעוסקים בזה).
במידה והמעביד לא יסכים, את צריכה לשקול הליכים משפטיים ואת כל המשמעויות כולל מבחינת עלויות, מעמסה רגשית והמשך הקשר עם המעביד.
חשוב שתדעי שהליכים משפטיים בבית הדין לעבודה מתחילים כמעט תמיד בגישור בבית הדין עצמו.

בהצלחה,

אמיר זימן, מגשר, עו"ד ונוטריון

28/11/2015 12:40

היי,

אני בעלת תואר ראשון בתחום מדעי המדינה ותקשורת, אני בוחנת אפשרות ללימודים בתחום הגישור.

ממה שהצלחתי לראות באתרים השונים ישנם קורים בתחום הגישור יש תואר שני בתחום הגישור באונברסיטת תל אביב.

האם עדיף תואר שני או שגם קורס יכול להתאים.
האים רוב העיסוק של מגשר הוא כ פרילנס? ראיתי שיש ממש מעט חברות(כמו קבוצת גבים) שמעבר לקורסים הם גם מעסיקות מגשרים.

תודה,
כרמית

27/04/2016 12:03

 שלום כרמית,
 
אנחנו חושבים שלימודי גישור הם חשובים מאוד, בין אם כקורס להשכלה כללית ובין אם כלימודי תואר שני.
מקצוע הגישור אינו מוסדר עדיין. בקרוב יפרסם משרד המשפטים תקנות שיגדירו מה היא ההכשרה, ההשכלה והניסיון הדרושים על מנת להיות כלול ברשימת מגשרים אליהם יפנו בתי המשפט (כולל בתי המשפט למשפחה ובתי הדין הרבניים) תיקים.
יחד עם זאת, אין שום מגבלה לעסוק בגישור באופן עצמאי ולשם כך מספיקה הכשרה בסיסית בגישור, אך רצוי (אם כבר עוברים אותה) שההכשרה תהיה מוכרת ע"י ועדת גדות מבחינת היקף שעות הלימוד והתכנים (מומלץ לברר זאת עם הגורם שמעביר את ההכשרה).
אנו גם ממליצים לעסוק בגישור לאחר מעבר קורס פרקטיקום ואם את עוסקת בגישור משפחה, חשוב ביותר גם לעבור קורס בגישור משפחה.
את צודקת, כיום רב רובם של המגשרים פועלים באופן עצמאי הגם שקיימים מרכזי גישור המאגדים מספר מגשרים שפועלים ביחד ומחלקים ביניהם את התיקים.
 
בהצלחה
 
אמיר זימן, מגשר, עו"ד ונוטריון

27/04/2016 12:03

 שלום כרמית,
 
אנחנו חושבים שלימודי גישור הם חשובים מאוד, בין אם כקורס להשכלה כללית ובין אם כלימודי תואר שני.
מקצוע הגישור אינו מוסדר עדיין. בקרוב יפרסם משרד המשפטים תקנות שיגדירו מה היא ההכשרה, ההשכלה והניסיון הדרושים על מנת להיות כלול ברשימת מגשרים אליהם יפנו בתי המשפט (כולל בתי המשפט למשפחה ובתי הדין הרבניים) תיקים.
יחד עם זאת, אין שום מגבלה לעסוק בגישור באופן עצמאי ולשם כך מספיקה הכשרה בסיסית בגישור, אך רצוי (אם כבר עוברים אותה) שההכשרה תהיה מוכרת ע"י ועדת גדות מבחינת היקף שעות הלימוד והתכנים (מומלץ לברר זאת עם הגורם שמעביר את ההכשרה).
אנו גם ממליצים לעסוק בגישור לאחר מעבר קורס פרקטיקום ואם את עוסקת בגישור משפחה, חשוב ביותר גם לעבור קורס בגישור משפחה.
את צודקת, כיום רב רובם של המגשרים פועלים באופן עצמאי הגם שקיימים מרכזי גישור המאגדים מספר מגשרים שפועלים ביחד ומחלקים ביניהם את התיקים.
 
בהצלחה
 
אמיר זימן, מגשר, עו"ד ונוטריון

24/04/2016 14:12

שלום,
רציתי לשאול - אני בן 72 ואשתי 69. אנחנו רוצים להיפרד. הילדים כבר גדולים ויש לנו דירה אחת בבעלותינו. השאלה אם לפנות לגישור (אחד הילדים מאוד המליץ) או לגשת לעורך דין ולסגור את העניין בפגישה או שתיים. הבן שלי (זה שהמליץ) בעצמו התגרש ועבר גירושין מכוערים ומפחד שזה יקרה פה - אבל פה זה לא ממש המצב.

מה אתה אומר?

תודה
יעקב.

24/04/2016 15:21

שלום יעקב, תודה על שאלתך.

התשובה לשאלתך היא גם וגם.

גירושין, בכל גיל, הם הליך מורכב וקשה.
גם אם הצדדים מסכימים ביניהם באופן עקרוני, עדיין  ישנם הרבה נושאים שהצדדים לא מודעים להם ועל מנת לשמר את הרוח הטובה בה נעשית הפרידה, מומלץ לעשות זאת בגישור, אבל ע"י מגשר שהוא עו"ד.
כך ניתן להשלים את התהליך בזמן הקצר ביותר ובצורה המקצועית והטובה ביותר הנותנת גם מענה רגשי וגם מענה משפטי לצרכים של שני בני הזוג
בצוות שלנו תמצא מגשרים מוסמכים ומקצועיים שהינם עורכי דין בעלי ניסיון רב, העוסקים אך ורק ביישוב סכסוכים, במיוחד גישור משפחה ו- "גירושין בשיתוף פעולה" ולא בליטיגציה או בהליכים משפטיים.

אתה מוזמן לפנות, גם בחול המועד.
בהצלחה.

אמיר זימן, מגשר, עו"ד ונוטריון
0549982651

20/07/2015 20:32

שלום מושיקו

בין גישור לבוררות יש הבדל רב מאוד.
בוררות הינו הליך הדומה לבית המשפט בו הצדדים מנסים לשכנע אדם שלישי והוא בסופו של דבר מחליט וקובע עבורם. 
גישור הינו הליך בו המגשר אינו מחליט ואינו פוסק עבור הצדדים אלא עוזר להם להגיע להסכמות שיהיו מקובלות על כל המעורבים.
מאחר ובגישור כל הצדדים מסכימים על התוצאה הסופית (אחרת אין הסכם) אזי התוצאה היא תמיד יותר טובה מאשר בבוררות (שעליה גם לא ניתן לערער).

13/07/2015 21:06

שלום דודו

ישנם מספר גופים המלמדים גישור ורובם טובים ואיכותיים. כדי להבין היכן מתאים לך ללמוד אני מציע שתגדיר מראש מהי המטרה שלך.
במידה והמטרה היא לקבל כלים לניהול מו"מ משתף ברוח הגישור אזי כמעט כל מוסד לימודים יכול לעזור לך.
במידה והכוונה היא ללמוד במטרה להפוך את הגישור למקצוע עיקרי ולהתפרנס מגישור אזי מומלץ לך לפנות למוסד לימודים שמאפשר לך לקבל גם הכשרה מעשית בגישור במהלך הלימודים. 
שים לב שקיימים קורסים ללימוד גישור בתיקים בתביעות קטנות שאינם דומים לגישורים הנעשים בגירושין או בעסקים לפני שהוגשו תביעות לבית המשפט. 

מקווה שעזרתי.

נדב נישרי, מגשר- מנהל מרכז גישור יחד וחבר לשכת המגשרים בישראל

08/07/2015 16:06
תהליך גישור     ו    רונית רונית    


שאלה
חייב להיעשות במסגרת אחת לשבוע פגישה?
כמו טיפול פסיכולוגי כזה?
או שמחליטים מתי שמתאים לכולם?

נשמע לי כמו התחייבות גדולה למדי......

08/07/2015 18:00

שלום רונית

הליך גישור ממש לא חייב להיעשות כל שבוע. אפשר ורצוי לקיים את הפגישות מתי שנוח לצדדים ובהתאם לצורך שלהם. 

נדב נישרי, מגשר- מנהל מרכז גישור יחד וחבר לשכת המגשרים בישראל

06/07/2015 14:14
תשלום     ו    עפרה עפרה    

שלום

האם התשלום למגשר נעשה לפי שעה?
אפשר לקבוע תשלום קבוע מראש על מספר פגישות בתחילה ואז אחר כך לבדוק מה יהיה בהמשך, זה לא יצא יותר זול?

תודה.

06/07/2015 14:42

שלום עפרה

הדרך הטובה ביותר לתמחר גישור היא אכן לפי שעה. בדרך זו משלמים בדיוק על מה שצורכים - לא יותר ולא פחות. מבחינת הליך הגישור יש יתרון לתשלום שעתי מאחר ולשני הצדדים יש אינטרס לסיים מהר ככל הניתן (ממוצע 15 שעות לגישור) ולא להימרח (כפי שקורה לעיתים כשמשלמים מחיר גלובלי).

בהחלט מומלץ לכל אורך התהליך לוודא שאתם מרגישים בנוח אם המגשר ובתוך התהליך. במידה ולא טוב לכם תוכלו פשוט לקום וללכת ולמצוא מגשר שיגרום לכם לחוש בנוח. על כן במידה ושילמתם מחיר גלובלי יהיה לכם פחות חופש פעולה להחליף את המגשר (אלא אם פניתם לארגון או קבוצה בהם פועלים מספר מגשרים שמהם תוכלו לבחור מגשר/ת חלופי/ת).

נדב נישרי, מגשר - מנהל מרכז גישור גירושין יחד וחבר לשכת המגשרים בישראל

01/07/2015 12:58
גישור     ו    אלונה אלונה    


יש כזה דבר גישור בין הורים לילדים?
הכוונה לגישור בין מריבות ועזרה, לא לגירושים כמובן.

תודה.
אלונה

01/07/2015 13:23

שלום אלונה

גישור במשפחה הוא הליך לבניית הסכמות בין בני משפחה שנמצאים במחלוקת ולא מצליחים להגיע לפתרון. על מנת ולהבין את המשמעות של הגישור המשפחתי יש להבדיל אותו מהטיפול המשפחתי. הטיפול המשפחתי עוסק בחקר העבר ונתינת כלים לבני המשפחה לתקשר טוב יותר ביניהם. הגישור המשפחתי בשונה מהטיפול המשפחתי מיועד לעזור לבני המשפחה להגיעה לההסכמות בנושאים ספציפיים ובפרק זמן קצר ביותר (בעיקר ביחס לטיפול המשפחתי).

גישור בין הורים וילדים מאוד מתאים כאשר יש נתק בין ההורים לילדים (לא משנה מי גרם) ויש קושי להגיע להסכמה כיצד לפעול. מאחר והליך הגישור יקר משמעותית מהטיפול המשפחתי יש לחתור במהירות האפשרית להגעה במסגרת הגישור לכך שהולכים לטיפול משפחתי. הליך גישור ממוקד יכול להביא לתוצאה הזו בתוך זמן קצר.

נדב נישרי, מגשר, מנכ"ל קבוצת יחד גישור וחבר לשכת המגשרים בישראל

24/06/2015 19:26
חיסיון     ו    דני דני    


היי

על תהליך גישור חל חיסיון כמו אצל רופא ועו"ד? או שזו פגישה לכל דבר עם איש מקצוע?

דני.

24/06/2015 19:55

שלום דני

מהרגע שנחתם הסכם פתיחת הליך גישור ההליך כולו נמצא בתוך חיסיון מלא הנובע מהכתוב בסעיף 79ג' לחוק הנהלת בתי המשפט.
משמעות הדבר היא שלא ניתן להשתמש בדברים שנאמרו בהליך גישור או במסמכים שהוצגו בהליך הגישור בבית המשפט. כמו כן קובע החיסיון שאסור להביא את המגשר להעיד על הנאמר בחדר הגישור ושדברים שנאמרו למגשר על ידי הצדדים או אחד מהם אינם יכולים להיחשף על ידי המגשר בשום מקרה.

יש לשים לב אם כן שעד אשר לא נחתם הסכם פתיחת הליך גישור, יש סכנה שהשיחה לא תענה מהחסיון הקבוע בחוק.

נדב נישרי, מגשר- מנכ"ל קבוצת יחד גישור וחבר לשכת המגשרים


קהילת מגשרים - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 mediator.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מגשרים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המגשרים
מחפשים מגשר מומלץ? יש לנו הצעה מעולה
אנחנו עובדים עם המגשרים האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!