enter-article קורס גישור המדריך המלא 2019 - מרכז מגשרים ארצי
גישור » מאמרים וחדשות » קורס גישור המדריך המלא 2016

קורס גישור המדריך המלא 2016

קורס גישור

אהרון הכהן היה ידוע לא רק כאחיו של משה אלא גם כמגשר הוותיק והטוב ביותר במסורת היהודית וראה לנגד עיניו את ביטחונה, חוסנה של החברה ושמירה על היחסים התקינים של היחידים שבה. הליך הגישור כיום אינו שונה ומושתת על אותו העיקרון, כאשר הוא בא לפתור סכסוכים ולהגיע להסכמות בין הצדדים השונים.

במאמר זה נסקור את קורס הגישור אשר הופך לנפוץ ופופלארי מאוד בקרב הסטודנטים בישראל, נבין מדוע כדאי לכם ללמוד אותו, מה הם נושאי הלימוד המרתקים אליהם תחשפו, היכן תוכלו ללמוד בישראל וכמובן השאלה החשובה מכל – במה תעסקו בסיום הלימודים, אז בואו נתחיל.

 
מדוע כדאי לכם ללמוד קורס גישור?

הלימודים בקורס גישור מעניקים לכם הכשרה מקצועית ומקיפה וכן כלים פרודוקטיביים ושימושיים להתנהלות חכמה, זהירה ומוצלחת בתחומי החיים השונים.
קורס הגישור יכול לשמש עבורכם כדרך למקצוע עיקרי או כלימודי העשרה חשובים. מדובר בלימודים מרתקים אשר משלבים בין הקנייה של ידע עיוני למגוון של התנסויות יישומיות ומעשיות. מלבד הידע המרתק והכלים החשובים אותם תקבלו במהלך הקורס, תוכלו בסיומו לנסות להשתלב בשוק התעסוקה כמגשרים, עבודה מעניינת מאוד, תמיד מאתגרת ומספקת כאשר הנכם מצליחים ליישב סכסוכים בין שני צדדים במחלוקת.
על נושא התעסוקה אפשר לציין את הקורס של יחד המרכז להכשרת מגשרים ככזה ששם דגש גדול על נושא הלימוד והפרקטיקה - ואפשרות להשתלבות בקבוצה לאחר סיום הקורס.
 
תוכנית הלימודים

במסגרת קורס גישור, הסטודנטים נחשפים למגוון רחב של נושאי לימוד כמו תהליך הגישור, טכניקות שכנוע, סוגי קונפליקטים, טכניקות הרגעה, אתיקה, הבדל בין עמדות לדעות, תפקידו של המגשר ביישוב סכסוכים, גישור מוגבל בזמן, חמשת שלבי הגישור, הסכמי פשרה, גישור רב-משתתפים, גישור פלילי, גישור עסקי, ניהול משא ומתן ועוד. במהלך הלימודים לוקחים הסטודנטים גם חלק בסימולציות שונות ושיחות אשר מדמות מקרים וסיטואציות מהחיים האמיתיים ובכך לא רק לומדים חומר עיוני חשוב אלא גם מרגלים בצורה מעשית את אשר למדו בקורס.
 

קהל היעד עבור קורס גישור

קורס גישור מיועד עבור כל מי שברצונו להיות מגשר מקצועי וכן אנשים אשר רוצים לייצג לקוחות בגישור כמו עורכי-דין, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, יועצים חינוכיים ועוד.הקורס מתאים לכל אדם אשר הינו בעל יכולות תקשורתיות טובות ואשר מסוגל לראות מימדים שונים ורבים בכל סיטואציה, יש לו רצון וכישרון להשכין שלום בין הצדדים ולהביא לפתרונם של סכסוכים.
 

תנאי הקבלה לקורס

בכדי להתקבל ללימודי קורס גישור, על המועמד להציג 12 שנות לימוד בבית הספר. אין כל חובה להיות בעל השכלה משפטית או בעל תואר ראשון, אך לעיתים נדרשים המועמדים לעבור בהצלחה ראיון אישי טרם קבלתם ללימודים וזאת בהתאם למוסד הלימודים הנבחר.
 
משך זמן הלימודים ועלותם

משך זמן הלימודים בקורס גישור משתנה בהתאם למוסד הלימודים הנבחר. ישנם מוסדות לימוד אשר הקורס אורך בהם כ-60 שעות אקדמיות ובמוסדות לימוד אחרים אורך הקורס כ-72 שעות לימוד. הלימודים משלבים לימודים עיוניים וכן סימולציות מעשיות לתרגול החומר הנלמד, בנוסף ישנם מוסדות לימוד אשר בנוסף לשעות הלימוד העיוניות מציעות ומעבירות גם צפיות מודרכות הנערכות בבתי-משפט או מרכזי גישור והינן בנות כ-8 שעות צפייה במצטבר. עלות הלימודים גם היא כמובן משתנה בין מוסדות הלימוד ועל-כן נעה בממוצע בין 6,000-2,500 ש"ח בהתאם למשך זמן הקורס, מסלול הלימודים הנבחר ומוסד הלימודים המעביר את הקורס.
 
לימודי המשך ואפשרויות תעסוקה

בוגרי הקורס יכולים גם להמשיך ללימודי המשך וללמוד גם לימודי בוררות, אשר הינו דומה מאוד לגישור אך מושתת על נהלים מעט שונים.
בוגרים אשר אינם מעוניינים להמשיך ללימודים נוספים יכולים לנסות ולהשתלב השוק התעסוקה בישראל כמגשרים. לצורך כך, יצטרכו לעבור שנת התמחות כמגשרים ולהגיש בקשה אל משרד המשפטים בכדי לקבל רישיון לעבודה כמגשר בפועל. לאחר קבלת הרישיון ניתן לעסוק בתחום כמגשרים עצמאיים, שכירים או כמגשרים מטעם משרד המשפטים.

 
מוסדות הלימוד בהם ניתן ללמוד קורס גישור

ישנם מוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ אשר מאפשרים לימודים לקורס גישור, להלן חלק ממוסדות לימוד אלו:
  • יחד המרכז להכשרת מגשרים - נוסד על ידי ד"ר דוד סילורה ממקימי התחום בישראל. קורס גישור ארוך ומקיף - קורסים ארוכים עם דגש גדול על פרקטיקה ועבודה בתחום לאחר ההכשרה.

  • המרכז האוניברסיטאי ליישוב סכסוכים וגישור ע"ש אוונס – משך  קורס הינו כ-60 שעות אקדמיות אשר מועברים ב-10 מפגשים ובמתכונת של פעם בשבוע בשעות אחה"צ, כל מפגש עורך כ-4.5 שעות.
  • גישורים אי.די.אר – ביה"ס משלב קורס גישור בהרצאות אקדמיות והנחיה מקצועית וזאת בקבוצות קטנות. הקורס הינו כ-60 שעות אקדמיות ובנוסף אליהן ישנן 8 שעות של צפייה מודרכת בבתי-משפט או מרכז גישור.
  • גומא – אחד המוסדות הראשונים בישראל להכשרת מגשרים אשר הוקם בשנת 1997, הקורסים מועברים במרכזי לימוד של גומא ברחבי הארץ ביניהם בתל אביב, ירושלים, חיפה, הרצליה ועוד.
  • מכון לנדר – אורך הקורס הינו כ-72 שעות, הלימודים מועברים בקבוצות קטנות וכן תוך שימוש בסימולציות גישור מונחות.
  • מרכז גבים – מרכז ללימודי גישור אשר פועל משנת 1996 והינו מוכר כאחד הגופים המרכזיים ביותר בתחום הגישור.
מוסדות לימוד נוספים בהם תוכלו ללמוד לקורס גישור הינם המכללה למנהל, מכללת אורנים, הקריה האקדמית אונו ועוד.
 
 
מה אומרים הבוגרים?

בוגרים רבים של הקורס ממוסדות הלימוד השונים יודעים להעריך את הידע העיוני והמקצועי אותו רכשו ולהלן מספר דברים אשר היה להם להגיד על קורס גישור:
"הקורס היה מעניין והסימולציות נהדרות, בהחלט הרחיב את אופקיי ועזר לי להתמודד עם סיטואציות לא פשוטות בחיים הדינאמיים של ימינו." (נטע ממן, ב"ש – בוגרת מכללת ספיר).
"אני מרגישה שקורס הגישור תרם המון ליכולות שלי בניהול מו"מ בקונפליקטים ושחל שיפור במיומנויות יישוב סכסוכים." (אורית מרציאנו, ב"ש – בוגרת מכללת ספיר).
"אהבתי את הגישה של הגישור כשפה ומקווה להנחיל אותה הלאה." (בוגרת קבוצת גבים).
"הקורס הוסיף ממד ואופטימיות לגבי הטבע האנושי." (בוגרת קבוצת גבים).

 

עוד באותו נושא

מדריך מגשרים

מדריך מגשרים

כבר בשנות השמונים נאלצו בתי המשפט בישראל להתמודד עם בעיית של עומס תיקים ודיונים, כתוצאה מכך נוסף לחוק בתי המשפט תקנה שמאפשרת להפנות מתדיינים...

בוררות מול גישור – כל ההבדלים

בוררות מול גישור – כל ההבדלים

  אומנם במסלולים של לימוד גישור מלמדים גם קורסים שעוסקים בבוררות, אך נדמה שאין דברים יותר שונים משני המסלולים האלו   במהלך השנים...

חוק הגישור החדש - המדריך המקיף למתגרש

חוק הגישור החדש - המדריך המקיף למתגרש

ביולי 2016 כל הנושא של עולם הגירושים עבר שינוי מקיף, זאת בעקבותו כניסתו של "החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה". משמעות החוק היתה, זוגות אשר...

בוררות – לעבור דרך הבורר

בוררות – לעבור דרך הבורר

כדי למנוע סחבת של בתי-משפט וכאבי ראש בלתי נגמרים פונים לבוררות במעמד צד שלישי ומגיעים להסכמה מהירה ויעילה בין כל הצדדים   סכסוך בין צדדים...

גישור אצל מטפלת זוגית – איך זה עובד?

גישור אצל מטפלת זוגית – איך זה עובד?

עבור רבים מאתנו, הבית והאנשים הקרובים לנו מהווים מקור תמיכה אל מול הקונפליקטים היומיומיים איתם אנו נאלצים להתמודד. לעתים, עם זאת, הבית הוא...

string(27) "categoryקורס גישור"