גישור עסקי בחיפה

גישור עסקי הוא הליך שמאפשר לצדדים עסקיים להגיע להסכמות בסכסוך מכל סוג. פעמים רבות הצדדים מגיעים לגישור לאחר המלצת בית המשפט שמפנה את הצדדים להגיע לגישור. הגישור נעשה מול מגשר אובייקטיבי שאינו מכיר את הצדדים, מקבל ושומע את המידע ועוזר לצדדים להגיע להחלטה.

גישור עסקי יכול להיעשות בכל סוגי הסכסוכים ובכל שלב של הסכסוך.
  • גישור בין שכנים
  • גישור בין שותפים בחברה
  • גישור בין לקוח לחברה
  • גישור בתחום הנדל"ן - תמ"א 38
  • גישורים רפואיים
רוצים שנעזור לכם להגיע למגשרים שמתמחים בעולם העסקי.
קרא עוד
אריה גור

דוד פינסקי 24 חיפה 0234353

ניסיון עשיר בתחום יחסי עבודה וגישור מסחרי תחומי התמחות: גישור מסחרי, יחסי עבודה

שאלות ותשובות בתחום גישור עסקי

באילו מקרים נרצה לפנות אל מגשרים בחיפה?

אנשים פונים אל מגשרים בחיפה במקרים שונים, בהתאם לאופי הסכסוך בו הם מצויים עם גורמים אחרים. זה יכול להיות סכסוך עסקי, משפחתי, חברי, סכסוך בין שכנים, בין קבוצות וארגונים, סכסוך על רקע אי קיום הסכמים או הבטחות ועוד. חשוב להדגיש, גישור להבדיל ממשפט הוא הליך וולונטארי. ברוב המקרים, הצדדים לא חייבים להסכים להליך זה. אם הם פונים למגשר, אזי שעליהם לעשות זאת בהסכמה מלאה וברצון חופשי. בדרך כלל הם יעדיפו לפנות להליך זה, הן בשביל לחסוך לעצמם זמן וכסף, הן בשביל לסיים את הסכסוך בצורה יפה, והרבה פעמים גם בשביל להוכיח שהם אכן עשו הכל בשביל למצות את התהליך בצורה טובה.

איפה עובדים מגשרים בחיפה?

ככל שחולפות השנים אנחנו יכולים למצוא היום הרבה יותר מגשרים בחיפה ובכלל בערים אחרות בארץ. תחום הגישור מתפתח מאוד עם הזמן, יותר ויותר אנשים בוחרים לעסוק בו כמקצוע ראשי או משני. היום ניתן למצוא מגשר מומלץ בחיפה במקומות שונים, דוגמא: משרדי עורכי דין, עמותות וארגונים אזרחיים שעוסקים בתחום, מגשרים אשר זו עבודתם העיקרית, ארגוני עובדים או ארגונים ספציפיים המספקים שירותי גישור לחברים בו, יועצים סוציאליים ועובדים בשירותים החברתיים המספקים שירותי גישור למתעניינים בכך. ניתן לפנות אל בית המשפט או לגורמים רשמיים אחרים שיפנה אל מגשרים רשמיים.

מה ההבדל בין גישור למשפט?

עם השנים, יותר ויותר בתי משפט ושופטים מפנים אנשים שנמצאים בסכסוכים שונים להליכי גישור. המטרה היא גם להקל על העומס במערכת, לחסוך זמן וכסף, אך גם לייצר תהליך הרבה יותר נעים ושלוו עבור המתדיינים בו. תהליך גישור, להבדיל ממשפט, הוא תהליך שמטרתו להגיע להבנות בין הצדדים, מבלי להכריע מי צודק ומי אשם. בתהליך גישור, שני הצדדים מציגים את המקרה כפי שהם רואים וחווים אותו, הם מציגים את העמדות והאינטרסים שלהם והמגשר מנסה להוביל אותם להסכמות שהם יוכלו לקבל ביחד. פעמים רבות המחשבה שעומדת מאחורי זה, היא שמערכת היחסים בין אנשים היא ארוכת טווח ולכן חשוב שתישמר ותוכל להמשיך להתקיים בצורה סדירה.