יחידות הסיוע בירושלים

יחידות הסיוע הן יחידות טיפוליות שנמצאות ליד בתי המשפט לענייני משפחה או בתי הדין ומטרתם לסייע לזוגות או משפחות שנקלעו לסכסוך משפטי. יחידות הסיוע נכנסות לפעולה לאחר שכבר פניתם לבית המשפט ולאחרונה בחוק להסדר התדיינות בענייני משפחה החלה "מהפכה" בה גם לפני שמגיעים לבית המשפט חובה על כל זוג בסכסוך להגיע ליחידת הסיוע ולנסות לפתור את הסכסוך בדרכים אלטרנטיביות כמו גישור.

יחידות הסיוע עוסקות בעיקר ב:
  • עזרה וייעוץ לגבי עתיד הנישואין של בני הזוג
  • עזרה בניסוח הסכמים בגירושין (בעזרת עו"ד או יועץ)
  • יעוץ בהליכים בבתי המשפט בהם מעורבים הזוגות
  • טיפול באלימות במשפחה
  • עזרה לילדים של משפחות שנמצאות בסכסוך
  • ועוד
קרא עוד
יחידת הסיוע ירושלים

רח' בית הדפוס 12 ירושלים

שאלות ותשובות בתחום יחידות הסיוע

איך אפשר למצוא מגשרת בירושלים?

ישנן לא מעט נשים בירושלים המשמשות כמגשרות, בין אם זה המקצוע העיקרי שלהן ובין אם זה כחלק מהתפקידים שהן עושות במסגרת עבודתן, למשל כעורכות דין, יועצות סוציאליות או בתפקידים אחרים. בשביל למצוא מגשרות בירושלים, יש לפנות אל משרדים שעוסקים בתחום, משרדי עריכת דין, עמותות וארגונים שעוסקים בתחום ועוד. חשוב להדגיש, ישנן מגשרות בירושלים שפועלות בקרב כלל הציבור, וישנן מגשרות המספקות שירותי גישור בקרב קהילות ומגזרים מסוימים. הן מכירות את הלכי הרוח והמסורות של אותן קהילות ומגזרים, ולכן הן מתעסקות אך ורק בהן ולא מציעות שירותים לכלל האוכלוסייה בעיר.

כמה זמן נמשך הליך גישור אצל מגשרים בירושלים?

מגשר או מגשרת בירושלים, נוטים לערוך מספר מפגשים, בפרטיות עם כל אחד מהצדדים ולאחר מכן ביחד, עד שהם מגיעים להסכם ששני הצדדים מרוצים ומוכנים לקבל. בדרך כלל, הליך גישור נמשך בין 8 ל-10 מפגשים, איך ייתכן מאוד שעוד קודם יחליטו שאפשר להגיע להסכם או לחילופין, יגיעו למסקנה שהפערים גבוהים מדי ולכן מוטב לפנות להליך משפטי אחר. כל פגישה בהליך גישור נמשכת בין שעה לשעה וחצי, אך זה תלוי מאוד בדרך עבודתו של המגשר או המגשרת. צריך לקחת בחשבון שכל פגישה כזו עולה כסף, ולכן שני הצדדים יעדיפו להגיע להסכם כמה שיותר מהר.

מה ההבדל בין מגשר עצמאי למגשר דרך ארגון/עמותה?

בדומה לתחומי מקצוע אחרים, גם בתחום הגישור, אנחנו יכולים למצוא מגשרים אשר פועלים באופן עצמאי, בין אם זה דרך משרד שהם מחזיקים ברשותו או דרך משרד בו הם עובדים כשכירים, וכן דרך ארגונים ועמותות המספקות שירותי גישור לכל מי שפונה אליהן. ההבדלים העיקריים הם, שגישור דרך עמותות וארגונים, לרוב, הוא במחיר מסובסד, וכן במקרים רבים מדובר בגישור בהיבטים משפחתיים או חברתיים, ופחות בהיבטים עסקיים. התפיסה של אותם ארגונים ועמותות היא, שהאנשים שפונים אליהם הם כאלה שאינם יכולים להרשות לעצמם גישור פרטי ולכן הם יספקו להם כלים שונים שיעזרו לה לבצע את התהליך בצורה שתייצר אמון ותקל עליהם.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

יחידת הסיוע ירושלים

יחידות הסיוע - הסבר ותהליך 2023

יחידות הסיוע שליד בתי המשפט הוקמו במטרה לעזור לזוגות הנמצאים בהליכי גירושין, בכל הקשור להתמודדות עם ההיבטים הרגשיים והטכניים של הגירושין...