enter-article קורס גישור – המדריך המלא - מרכז מגשרים ארצי
גישור » מאמרים וחדשות » קורס גישור – המדריך המלא

קורס גישור – המדריך המלא

ניתן לפתור סכסוכים וקונפליקטים במהרה וביעילות ללא הסכבת של בתי-המשפט וכל זאת בעזרת הליך גישור מקצועי
 
רבים הפעמים בהם כאשר אנו נתקלים במבוי סתום וחוסר הסכמה עם צד שני, אנו מגיעים לבתי-משפט, מערבים עורכי-דין ובעצם מבזבזים זמן רב מידי על סכסוך וקונפליקט שניתן היה לפתור אותו מהר יותר וביעילות רבה דרך גישור בעזרתם של מגשרים מקצועיים ובעלי ניסיון. אז מהו בדיוק הליך גישור ומדוע הוא עדיף לעיתים מבתי-משפט?

מעט על הליך גישור

גישור הינו הליך חלופי לפתרון של קונפליקטים וסכסוכים בין מספר גורמים והוא מהווה בעצם תחליף לאופציית בתי משפט. בעזרת גישור מגיעים הצדדים לפשרה בעניינם וזאת כדי להגיע להסכם מהיר, יעיל, אשר מקובל על 2 הצדדים בלי התערבות בתי-משפט ובזבוז של זמן וכסף יקרים.
התנאים הנכללים בהליך הגישור הינם כאלו:

 • מגשר יהיה כמובן אדם נייטרלי וחסר עמדה בנושא המדובר.
   
 • הצדדים שומרים על סודיות באשר לכל המידע אשר נחשף בהליך עצמו.
   
 • הצדדים משתתפים בהליך גישור מרצונם החופשי לפתרון הסכסוך והגעה להסכמה ולא דרך כפייה כלשהי מצד המגשר או כל גורם אחר.

התהליך נעשה באווירה חיובית ונעימה כאשר כל אחד מהצדדים מביע את עמדותיו וטענותיו. לעיתים ירצה המגשר להפגש עם הצדדים בנפרד כדי להבין את התמונה המלאה וכן יציע נקודת מבטו האובייקטיבית על הנעשה כמו גם יציע פתרון הולם למצב עד שהצדדים יגיעו להסכמה ביניהם ויחתמו עליו בהסכם רשמי.


לימודים לתעודת מגשר

לימודי גישור נועדו בעצם לכל אדם אשר מעוניין לתווך ולפשר בין צדדים בסכסוך ולא רק לעורכי-דין או משפטנים. לימודי קורס גישור מאפשרים קבלה של תעודת מגשר אשר בסיומה ניתן לעסוק בהליך גישור. יחד עם זאת, יש לזכור כי מגשרים אשר הינם חסרי תואר אקדמי יהיו רשאים לעסוק בגישור אך לא יהיו זכאים לקבל תיקים מבית-המשפט.


על מנת לקבל תעודת מגשר יש לעבור בהצלחה קורס גישור האורך כ-60 שעות מינימום (משתנה בהתאם למוסד הלימודים), כאשר בין הקורסים הנלמדים גישור מוגבל בזמן, גישור רב משתתפים, גישור זוגי, גישור משפחתי, הסכמי פשרה, גישור פלילי, גישור עסקי, יישוב סכסוכים ועוד.
בסיום הלימודים מקבלים הבוגרים תעודת מגשר מוסמך מטעם מוסד הלימודים בו סיימו את לימודיהם. קורס שכזה יעלה בין 6,000-2,500 ש"ח בהתאם למשך זמן הלימודים, מסלול הלימודים ומוסד הלימודים הנבחרים.

פרקטיקום בגישור

ניתן ורצוי לעסוק בפרקטיקום בגישור מיד לאחר סיום הלימודים לגישור וקבלת תעודת מגשר מוסמך. קורס פרקטיקום יאפשר להתנסות בתיקי גישור אמיתיים הן כצופה מהצד והן כמגשר לצידם של מגשרים מיומנים ובעלי ניסיון וכך יחוו וייצברו המשתתפים ידע נוסף, התנסות אישית וליווי צמוד של בכירי המגשרים.


תנאי הקבלה עבור פרקטיקום זה הינם סיום קורס גישור בסיסי, קבלה של המלצות ממנחי הקורס הבסיסי ומעבר של ראיון אישי בהצלחה. קורס זה עורך כ-106 שעות אקדמיות ובסיומו מקבלים התלמידים תעודה המוכרת ע"י משרד המשפטים.

מוסדות הלימוד

להלן מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד לימודי קורס גישור:

 • המכללה למנהל– מציעה לימודים והשתלמויות במגוון קורסים כולל קורס גישור ברמה גבוהה.
   
 • גומא– מרכז ישראלי לאימון וגישור. הקורסים מועברים במרכזי הלימוד הנבחרים בירושלים, חיפה, הרצליה, ת"א ועוד.
   
 • הקריה האקדמית אונו– מציעה לימודים לתואר ראשון ושני וכן קורס גישור.
   
 • מרכז גבים– מרכז ללימודי גישור הפועל משנת 1996 ואחד המקצועיים בתחומו.

 
לקבלת פרטים נוספים אודות מגשרים, קורס גישור וכל נושא בתחום גישור, כמו גם הצעות מחיר ייחודיות, מלאו טופס קצר באתר ונציגינו ייצרו עמכם קשר בהקדם עם כל הפרטים, התשובות לשאלותיכם ושלל הצעות מחיר שקשה לסרב להן.
 
בסיום הליך הגישור בניגוד לבתי המשפט כל הצדדים מרוצים שכן סיום פירושו כי כלל הצדדים הגיעו להסכמה מלאה ביניהם

עוד באותו נושא

איך להתמודד עם קשיים בזוגיות בדרך הנכונה

איך להתמודד עם קשיים בזוגיות בדרך הנכונה

קשיים בזוגיות נובעים לרוב מבעיות בסיסיות שאינן ברורות מיד. חשוב להקדיש זמן כדי להבין את שורש הבעיה לפני שתנסה לטפל בה. זה דורש תקשורת פתוחה...

גישור אצל מטפלת זוגית – איך זה עובד?

גישור אצל מטפלת זוגית – איך זה עובד?

עבור רבים מאתנו, הבית והאנשים הקרובים לנו מהווים מקור תמיכה אל מול הקונפליקטים היומיומיים איתם אנו נאלצים להתמודד. לעתים, עם זאת, הבית הוא...

חוק הגישור החדש - המדריך המקיף למתגרש

חוק הגישור החדש - המדריך המקיף למתגרש

ביולי 2016 כל הנושא של עולם הגירושים עבר שינוי מקיף, זאת בעקבותו כניסתו של "החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה". משמעות החוק היתה, זוגות אשר מבקשים...

הסכם גירושין - כל מה שרציתם לדעת

הסכם גירושין - כל מה שרציתם לדעת

זהו, הגעתם לסוף דרככם יחד כבני זוג והנכם יודעים כי הגיע הזמן להפריד כוחות ולעשות זאת באופן רשמי, אך כדי שהליך הגירושין לא יהיה מייגע, קשה ומלא...

גירושין וילדים - שווה לקרוא וליישם

גירושין וילדים - שווה לקרוא וליישם

תופעת הגירושין הינה תופעה מוכרת וכזו אשר התרחבה בעשורים האחרונים הן בעולם והן בישראל, כאשר בשנים האחרונות נרשמה עליה של 4.5% במקרי הגירושין...

string(68) "גירושין וילדים – שווה לקרוא וליישם"