יחידות הסיוע בחיפה

זוגות ומשפחות שנמצאים בסכסוך, יכולים להיעזר בגורמים שונים שיעזרו להם לעבור את התקופה הקשה, בין אם זה מבחינה רגשית ובין אם זה מבחינה בירוקרטית, פרוצדוראלית וכן מבחינות אחרות.

אחד הגורמים שיכולים לסייע, הן היחידות הסיוע הנמצאות ליד בתי המשפט ומספקות את כל התמיכה הנדרשת ובפרט עוזרים להם להבין כיצד אפשר לפתור את הסכסוך בהליך פשוט ומהיר יותר מאשר הליך משפטי רגיל. כך למשל, אפשר למצוא את יחידות הסיוע בחיפה המסייעות לזוגות, הורים עם ילדים, ומשפחות בכלל שמוצאות את עצמן בסכסוך ואינן יודעות כיצד להתנהל בשביל לפתור אותו ולעבור את התקופה הקשה.

מדוע חשוב להשתמש ביחידות הסיוע?

יחידות הסיוע מעסיקות אנשי מקצוע, עורכי דין, עובדים סוציאליים וגורמים אחרים, שיכולים לספק את כל הכלים והמידע הדרושים בשביל לפתור את הסכסוך בצורה טובה ולעבור את התקופה, שאיננה פשוטה לאיש, בין אם מדובר על מי שמעורב בסכסוך באופן ישיר ובין אם מדובר באלה שעלולים להיות מושפעים ממנו באופן עקיף.

חשוב לציין, שלפני מספר שנים נקבע שכל זוג המבקש להתגרש חייב לעבור תהליך גישור, דרך יחידות הסיוע, לפני שהוא פונה להליך משפטי רגיל.

כאן תוכלו למצוא את כל המידע על יחידות הסיוע וכן את כל הפרטים הרלוונטיים בשביל שתוכלו ליצור קשר עם היחידה ולדעת למי לפנות, מתי, וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה.

קרא עוד

שאלות ותשובות בתחום יחידות הסיוע

באילו מקרים נרצה לפנות אל מגשרים בחיפה?

אנשים פונים אל מגשרים בחיפה במקרים שונים, בהתאם לאופי הסכסוך בו הם מצויים עם גורמים אחרים. זה יכול להיות סכסוך עסקי, משפחתי, חברי, סכסוך בין שכנים, בין קבוצות וארגונים, סכסוך על רקע אי קיום הסכמים או הבטחות ועוד. חשוב להדגיש, גישור להבדיל ממשפט הוא הליך וולונטארי. ברוב המקרים, הצדדים לא חייבים להסכים להליך זה. אם הם פונים למגשר, אזי שעליהם לעשות זאת בהסכמה מלאה וברצון חופשי. בדרך כלל הם יעדיפו לפנות להליך זה, הן בשביל לחסוך לעצמם זמן וכסף, הן בשביל לסיים את הסכסוך בצורה יפה, והרבה פעמים גם בשביל להוכיח שהם אכן עשו הכל בשביל למצות את התהליך בצורה טובה.

איפה עובדים מגשרים בחיפה?

ככל שחולפות השנים אנחנו יכולים למצוא היום הרבה יותר מגשרים בחיפה ובכלל בערים אחרות בארץ. תחום הגישור מתפתח מאוד עם הזמן, יותר ויותר אנשים בוחרים לעסוק בו כמקצוע ראשי או משני. היום ניתן למצוא מגשר מומלץ בחיפה במקומות שונים, דוגמא: משרדי עורכי דין, עמותות וארגונים אזרחיים שעוסקים בתחום, מגשרים אשר זו עבודתם העיקרית, ארגוני עובדים או ארגונים ספציפיים המספקים שירותי גישור לחברים בו, יועצים סוציאליים ועובדים בשירותים החברתיים המספקים שירותי גישור למתעניינים בכך. ניתן לפנות אל בית המשפט או לגורמים רשמיים אחרים שיפנה אל מגשרים רשמיים.

מה ההבדל בין גישור למשפט?

עם השנים, יותר ויותר בתי משפט ושופטים מפנים אנשים שנמצאים בסכסוכים שונים להליכי גישור. המטרה היא גם להקל על העומס במערכת, לחסוך זמן וכסף, אך גם לייצר תהליך הרבה יותר נעים ושלוו עבור המתדיינים בו. תהליך גישור, להבדיל ממשפט, הוא תהליך שמטרתו להגיע להבנות בין הצדדים, מבלי להכריע מי צודק ומי אשם. בתהליך גישור, שני הצדדים מציגים את המקרה כפי שהם רואים וחווים אותו, הם מציגים את העמדות והאינטרסים שלהם והמגשר מנסה להוביל אותם להסכמות שהם יוכלו לקבל ביחד. פעמים רבות המחשבה שעומדת מאחורי זה, היא שמערכת היחסים בין אנשים היא ארוכת טווח ולכן חשוב שתישמר ותוכל להמשיך להתקיים בצורה סדירה.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

יחידת הסיוע חיפה

יחידות הסיוע - הסבר ותהליך 2023

יחידות הסיוע שליד בתי המשפט הוקמו במטרה לעזור לזוגות הנמצאים בהליכי גירושין, בכל הקשור להתמודדות עם ההיבטים הרגשיים והטכניים של הגירושין...